Njemačka demolirala Jermeniju, lagana pobjeda Španije (VIDEO)

Večeras su nastavljene kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Kataru. Njemačka je demolirala Jermeniju sa 6:0, dok je Španija bila takođe ubjedljiva protiv Gruzije u pobjedi 4:0.

Njemačka je protiv Jermenije stigla do prednosti kada je u šestom minutu Serž Gnabri nakon sjajne asistencije Leona Gorecke zakucao loptu u mrežu.

Gnabri je večeras bio jako raspoložen za igru pa je u 15. minutu postigao i svoj drugi gol na lijepo ubacivanje Marka Rojsa.

Marko Rojs je u 35. minutu povećao na 3:0, a konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Timo Verner minut prije kraja nakon izvrsne timske akcije u kojoj su “Panceri” demonstrirali lakoću fudbala koji igraju.

Jonas Hofman
u 52. minutu je natrčao na odbijenu loptu i snažnim udarcem sa 25 metara povisio rezultat na 5:0, da bi konačnih 6:0 postavio Karim Adejemi u sudijskoj nadoknadi vremena nakon još jedne fantastične akcije njemačkog tima.

Njemačka će u narednom kolu kvalifikacija igrati 8. septembra protiv selekcije Islanda, gdje bi pobjedom mogla izboriti nastup na Svjetskom prvenstvu.

Fudbaleri Španije opravdali su epitet apsolutnog favorita u meču protiv Gruzije koju su savladali sa ubjedljivih 4:0.

Crvena furija” je povela u 14. minutu kada je Hose Gaja opalio loptu sa nekim dvadesetak metara, a ona na svom putu prema golu pogodila jednog fudbalera Gruzije i završila u mreži.

Napadi Španaca su se nastavili i nakon nekoliko poluprilika Karlos Soler je u 25. minutu pokupio pas Markosa Ljorentea i duplirao prednost svoje ekipe.

U 33. minuti Gaja je postigao još jedan gol, ali je glavni arbitar nakon konsultacije sa VAR tehnologogijom isti poništio jer mu je prethodila ofsajd pozicija. Ipak, do kraja poluvremena u listu strijelaca se upisao i Feran Tores pa je na semaforu stajalo 3:0 u vrijeme odlaska na odmor.

U 63. minutu briljantnu akciju Španaca golom je krunisao Pablo Sarabia te postavio konačan rezultat 4:0, iako je isti igrač u sudijskoj nadoknadi još jednom zatresao mrežu, međutim, dosuđen je još jedan ofsajd.

U ostalim utakmicama Poljska je deklasirala ekipu San Marina uz het-trik Adama Bukse koji je ušao na startu drugog poluvremena. Dva gola postigao je Robert Levandovski, a po jednom su pogađali Karol Sviderski i Karol Lineti.

Rumunija je zabilježila veoma važnu pobjedu protiv Lihtenštajna sa 2:0, a golove su postigli Alin Toska i Kristijan Manea.

Fudbaleri tzv. Kosova i Grčke odigrali su neriješeno 1:1, te se sada obje selekcije nalaze u jako teškoj poziciji kada je u pitanju plasman na Svjetsko prvenstvo s obzirom na veliki bodovni zaostatak za Španijom i Švedskom.

Grčka je stigla do prednosti u prvoj minuti nadoknade prvog dijela kada je pogodio Anastasios Dovikas, a bod Kosovcima donio je Vedat Murići u posljednjim minutima utakmice.