Njemačka osigurala plasman na Mundijal u Kataru

Odigrano je i osmo kolo kvalifikacionog ciklusa za Svjetsko prvenstvo u Kataru, gdje je Njemačka u Skoplju slavila sa rezultatom 4:0 protiv Makedonaca dok su Rumuni minimalnim rezultatom porazili Jermene u Bukureštu.

U prvom poluvremenu duela Njemačke i Sjeverne Makedonije se nije ništa značajnije desilo. Veoma tvrd prvi dio utakmice bez ikakvih većih prilika. Najznačajniji događaj je možda povreda Arijana Ademija u 29. minuti i loš prijem Time Vernera u šesneastercu nakon odličnog pasa Serža Gnabrija u 40. minutu.

Drugo poluvrijeme započinje golom Njemačke u 50. minuti kada je nakon sjajne asistencije Tomasa Milera, Kai Haverc rutinski završio šansu. Uslijedio je period zatišja od nekih 20. minuta da bi u 70. minuti Verner, opet na asistenciju fenomenalnog Milera, pospremio loptu iza leđa nemoćnog Stoleta Dimitrievskog.

RTXGLENB

Na treći gol se nije puno čekalo jer je opet Verner u 74. minuti prelijepo pogodio za vođstvo od 3:0. Konačan rezultat je postavio Džonatan Musiala.

U ostala dva meča smo vidjeli jednu tvrdu utakmicu u Bukureštu koja je završena minimalnom pobjedom nad Jermenima. Meč je riješen još u 26. minuti golom Aleksandru Mitrice na asistenciju Razvana Marina. Island je rutinski savladao Lihtenštajn sa rezultatom 4:0, a strijelci u tom okršaju su bili Stefan Tordarson, Albert Gudmudson sa dva gola i Andri Gudjonsen.