Njemačka razbila Letoniju, Ukrajina bez problema protiv desetkovanog Kipra (VIDEO)

Danas su na programu bili prijateljski mečevi koji su neke ekipe iskoristile da se što bolje pripreme za prestojeće Evropsko prvenstvo koje počinje u petak. Pobjede su upisali Ukrajina, Farska Ostrva i Njemačka, dok su Andora i Gibraltar odigrali bez golvoa.

U prvoj utakmici Ukrajina je lagano savladala ekipu Kipra sa 4:0. U 38. minuti Andreas Panajitu je zaradio crveni karton, a penal je iskoristio Andrij Jarmolenko za vođstvo svoje reprezentacije na ovom meču. Pred kraj prvog dijela još jedan penal sviran je za Ukrajinu, a ovog puta pogodio je Oleksandr Zinčenko za 2:0. Njegovo slavlje je posebno bilo interesatno.

U 59. minuti Roman Jaremčuk na asistenciju Marlosa pogodio je za 3:0, a konačan rezultat postavio je Jarmolenko svojim drugim pogotkom na ovom meču u 65. minuti.

Njemačka je u Dizeldorfu demonstrirala silu protiv Letonije ostvarivši visoku pobjedu od 7:1. Gol Letonaca načeo je Robin Gosens u 19. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Ilkaj Gundogan povisio na 2:0.

Gosens je u 27. minuti asistirao za Tomasa Milera koji je pogodio mrežu za 3:0, dok je Kai Haverc uputio dobar šut koji je u svoj gol skrenuo golman Roberts Ozols, da bi minut prije kraja prvog dijela Serž Gnabri na asistenciju Matsa Humelsa povisio na 5:0.

U nastavku Timo Verner samo što je ušao na teren, postigao je pogodak. Utješni gol za Letoniju u 75. minuti dao je Aleksejs Saveljevs, a minut kasnije Liroj Sane postavio je konačan rezultat ove utakmice 7:1. Bila je ovo prava opomena za sve reprezentacije na Evropskom prvenstvu koje se nađu “Pancerima” na putu.

U ostale dvije utakmice koje su odigrane danas Farska Ostrva pobijedila su Lihtenštajn 5:1, dok su Andora i Gibraltar odigrali bez golova 0:0.