Okampos odveo Sevilju u polufinale Kupa Kralja

Fudbaleri Sevilje pobijedili su večeras na gostovanju Almeriju rezultatom 1:0 i tako postali prvi polufinalista španskog Kupa Kralja.

Gosti iz Andaluzije su bili dosta bolji rival u prvom poluvremenu, ali nisu uspjeli da savladaju Rubija Fernanda na golu Almerije. Najkonkretniji su bili Aleš Vidal i Luk de Jong, međutim nakon 45 minuta igre na semaforu je pisalo 0:0.

Nastavila je Sevilja sa terenskom inicijativom i na startu drugog poluvremena, ponovo je de Jong imao dobru priliku u 55. minuti, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Čvrst otpor Almerije slomio je Lukas Okampos u 67. minuti. Suso je odlično centrirao, a Okampos glavom precizno pogodio za 1:0.

Trener domaćih Hoze Manuel Gomeš je izvršio svih pet izmjena poslije primljenog gola, ali to nije imalo naročitog efekta pošto Almerija nije stvorila niti jednu ozbiljnijju priliku, pa je Sevilja minimalnom pobjedom izborila nastup u polufinalu nacionalnog kupa.