Podrinje deklasiralo Omarsku: Het trik Ristića

Podrinje predvođeno novim trenerom Ilijom Simićem sjajnom igrom deklasiralo Omarsku sa 5:1 u utakmici drugog kola Prve lige Republike Srpske.

Pred početak utakmice obje ekipe odale su počast preminulom Ibrahimu Huremoviću, entuzijasti, istaknutom sportskom radniku Podrinja.

Domaćin je poveo u 28. minutu preko Dušana Ristića, 1:0. U 39. minutu Stefan Božić je udvostručio prednost Podrinja, 2:0. U drugom poluvremenu Omarska je krenula nešto odlučnije prema golu Podrinja, ali su domaći igrači uspjeli da neutrališu sve prilaze svom golu.

U 73. minutu Božić postiće svoj drug gol na utakmici, za vođstvo domaćih od 3:0. Raspodija napadača Podrinja nije se zaustavila, pa je u 81. minutu ponovo do izražaja došao Ristić koji postiže četvrti gol za domaćina 4:0, a samo četiri minuta kasnije isti igrač postiže svoj “het trik” na utakmici za visokih, 5:0. Počasni pogodak za goste iz Omarske postigao je Marinko Rastoka u 89. minutu.

Oba sastava utakmicu su završila bez igrača manje u polju. Glavni arbitar Marko Domazet iz Istočen Ilidže, na hlađenje prije vremena poslao je najprije igrača Omarske Borislava Grahovca u 58. minutu, nakon što je isti zaradio drugi žuti karton zbog koškanja sa igračem Podrinja Abdulazizom Ragipovićem. Drugi žuti karton i put u svlačionicu, arbitar Domazet pokazao je igraču Podrinja Borisu Andriću u 61. minutu nakon oštrog starta nad fudbalerom Omarske Rastokom.

PODRINJE – OMARSKA 5:1 (2:0)

Strijelci: Ristić u 28, 81, 85, Božić u 39, 73. minutu (Podrinje), Rastoka u 89. minutu (Omarska). Stadion: Podrinje u Janji. Gledalaca: 200. Sudija: Marko Domazet (Istočna Ilidža). Žuti kartoni: Ragipović, Alić (Podrinje), Lajić (Omarska). Crveni kartoni: Boris Andrić u 61. Minutu (Podrinje), Grahovac u 58. minutu (Omarska).

PODRINJE: Šito, Račanović (od 63. minuta Savić -), Ragipović, Jahić (od 74. minuta Maksimović), Mitrašinović, Božić (od 83. minuta Mehmedović -), Alić, Ristić, Perković, Andrić, Perić.

OMARSKA: Begović, Ratković, Zdjelar (od 60.minuta Krecelj), B. Romanić (od 34. minuta Panić), Rastoka, Grahovac, Anđić, Stojnić, Jaćimović, Lajić, Vračar (od 60. minuta D. Romanić).

U narednom trećem kolu Prve lige Republike Srpske Podrinje gostuje Kozari, dok će Omarska ugostiti Slobodu iz Novog Grada.