Fudbaleri Sloge iz Doboja savladali su na domaćem terenu u okviru 20. kola Prve lige Republike Srpske ekipu Željezničara iz Banjaluke sa 8:0, dok je Zvijezda 09 sa 6:0 bila bolja od Modriče.

Golgeteri su bili veoma raspoloženi danas na terenima širom Republike Srpske, a sigurno je da je najviše pažnje privukla pobjeda Sloge nad banjalučkim Željezničarom od čak 8:0. Sve je počeo Dimitrije Zajić u sedmom minutu, pa je Ostoja Šaula u 45. minutu povećao na 2:0. U drugom poluvremenu dolazi do pravog debakla gostiju kada su Zajić i Uglješa Stevanović jedan za drugim postigli golove u 57. i 64. minutu. Rado Radić je u 72. minutu povećao na 5:0, a zatim su uslijedili golovi Adonisa Bilala u 76. minutu, Stefana Božića u 79. minutu i Obrada Starčevića za konačnih 8:0 u 81. minutu.

Ekipa Zvijezde 09 je kod kuće trijumfovala protiv Modriče sa 6:0, a sve je pokrenuo Petar Orlandić golom u 33. minutu. Tri minuta kasnije Miloš Gordić je povećao na 2:0, a za 3:0 se u 51. minutu drugim golom pobrinuo Orlandić. Dejan Živković je u 73. minutu bio strijelac za 4:0, pa je Gordić ponovo bio strijelac u 87. minutu, da bi konačnih 6:0 postavio Milan Šikanjić u 89. minutu.

Borac iz Kozarske Dubice je golovima Favera Duvana u 63. minutu i Filipa Mikića u 72. minutu savladao  sa 2:0 na gostovanju tim Omarske. Istim rezultatom je Tekstilac trijumfovao protiv Slavije, a golove su dali Nemanja Kojić u 61. minutu i Ozren Perić u 66. minutu.

Veoma zanimljiva utakmica viđena je u Zvorniku gdje je domaća Drina sa 3:2 bila bolja od Ljubića. Dejan Javorac je doveo goste u prednost od 1:0 u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, da bi Novica Marković izjednačio na 1:1 u 57. minutu. Za potpuni preokret pobrinuli su se Matija Tadić u 69. minutu i Srđan Damjanović u 71. minutu, a Jovan Milanović je bio strijelac za 3:2 u 73. minutu.

Vodeći tim na tabeli Sloboda iz Novog Grada je kod kuće sa 3:0 savladala Budućnost iz Pilice. Valentin Alvarez se istakao sa dva gola u 40. i 64. minutu, dok je Ljubomir Kovačević postigao gol u 54. minutu.