Dinamo je u derbiju HNL-a savladao glavnog konkurenta za titulu Osijek rezultatom 1:0.

Od samog starta “Modri” su ušli konkretnije u utakmicu i bili opasniji protivnik, što se i pokazalo kada su u 15. minuti stigli do prednosti. Igor Silva je napravio veliku pogrešku, što je iskoristio Mislav Oršić, uzeo loptu ispred njega i postigao pogodak.

Mogao je Oršić nešto nakon toga i do drugog gola, međutim na asistenciju Brune Petkovića je šutirao preko gola. Nastavio je Dinamo da napada i bez sumnje bio bolja ekipa u prvom poluvremenu. Ipak, posljednju priliku u prvom dijelu imali su gosti u nadoknadi. Petar Bočkaj je progirao imenjaka Brleka, a ovome je Dominik Livaković uspio odbraniti udarac.

Veliko uzbuđenje desilo se u 54. minuti kada je nakon starta Bartola Franjića nad Laslom Klainheislerom glavni sudija svirao jedanaesterac. Ipak, reagovao je VAR nakon kojeg je Ivan Babek promijenio svoju odluku.

Nakon sat vremena igre dobro je domaćima zaprijetio Danijel Lončar, no ponovo je na mjestu bio Livaković. Nastavio je Osijek da napada i u 77. minuti dobio je igrača više. Debitant Stefan Ristovski dva puta je bio neoprezan i dva puta zaradio žuti karton, što je značilo isključenje. Nešto kasnije kod domaćih isključen je i pomoćnik Damir Krznar.

Ni to nije pomoglo Osijeku koji je “jalovo” napadao u posljednjih deset minuta i nakon ovog kola ostao sa tri boda zaostatka za “Modrima“. Pregledao se ponovo VAR pet minuta prije kraja, jer je Osijek ponovo tražio penal, međutim ruka Teofil Katrina je bila uz tijelo kada ga je lopta pogodila pa nije bilo kaznenog udarca.

No, na snazi je ostao slobodan udarac na udaljenosti od 20 metara. Dmitro Lopa je pokušao preko živog zida, ali visoko preko gola.

Dinamo u sljedećem kolu igra protiv Hajduka, dok Osijek igra protiv Rijeke.