Osijek i Dinamo remizirali, nastavlja se trka za prvaka Hrvatske

30. kolo 1. HNL donijelo je derbi dvije najbolje pozicionirane ekipe na tabeli. Osijek je u “Gradskom vrtu” dočekao Dinamo, a ekipe su u borbi za prvo mjesto remizirali rezultatom 1:1.

Zagrepčani su do prednosti došli nakon samo pet minuta utakmice pogotkom Lovre Majera, koji je postigao svoj šesti gol ove sezone. Dinamo je do kraja prvog poluvremena bio konkretnija ekipa i stvarao veći broj prilika pred golom Osijeka, ali se rezultat nije mijenjao. Drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju sliku na terenu, te je slavonski tim bio ofanzivniji u odnosu na protivnika. Veliki broj napadačkih akcija naplaćene su u 64. minuti kada je Ante Erceg “bijelo-plavima” donio izjednačenje, ispostaviće se i konačni rezultat utakmice.

Nakon današnjeg neriješenog rezultata Dinamo je zadržao prvo mjesto s 68 bodova, kao i Osijek drugo s bodom manje. Zagrepčane u narednom kolu očekuje derbi s Hajdukom, dok će Osječani gostovati Rijeci na Kvarneru.