Osmanhodžić: "Igramo dobro, ali se protiv nekih stvari ne možemo boriti"

Ekipa Tuzla sitija je u okviru 13. kola Premijer lige BiH kao gost poražena od Zrinjskog sa 3:1.

Adnan Osmanhodžić, trener Plavih, poslije utakmice je izjavio sljedeće:

“Prije svega bih čestitao Zrinjskom na pobjedi i rezultatima koje postiže, i u Evropi i u domaćem prvenstvu. Godinama su u vrhu. Međutim, mislim da smo mi danas pružili jako dobru partiju i nismo iznevjerili gledaoce koji su uživali u igri obje ekipe. Prvo poluvrijeme smo napravili defanzivni blok računajući na naše brze igrače i pravili smo probleme Zrinjskom, gdje smo možda mogli i povesti, imali smo stativu i još dvije-tri opasne situacija.

Gol i penal Zrinjskog ne mogu i ne želim komentarisati jer će me kazniti, tako to ide. Gledao sam i snimak drugog gola gdje je moguć ofsajd, nevažno. Drugo poluvrijeme smo se podigli i napravili presing, gdje smo u par navrata uspjeli uzeti loptu i smanjiti na 2:1. Kasnije smo napravili neke izmjene, ubacili svježe igrače i krenuli malo više ka naprijed da damo još jedan gol, što nismo uspjeli uraditi. Zrinjski je dao još jedan gol, očekivano jer smo se mi baš otvorili. Još jednom čestitam Zrinjskom i želim im sreću u nastavku na sva tri fronta.

Igramo dobro, kao što je ekipa igrala i pod Milenkom Bošnjakovićem, ali se protiv nekih stvari ne možemo boriti”.

Tuzla siti će u narednom kolu na svom terenu dočekati Široki Brijeg.