Danas su odigrane tri utakmice grčke Superlige. Pobjede su ostvarili PAOK i AEK , dok su Asteras i Olimpijakos igrali bez golova.

U prvom meču danas PAOK je na svom terenu bio bolji u derbiju kola od ekipa Arisa rezultatom 2:0. Ovom pobjedom učvrstili su se na drugom mjestu grčke Superlige, tri kola prije kraja prvenstva. U 20. minuti Andrija Živković je sjajno proigrao Amr Vardu koji je pao u šesnaestercu, a glavni sudija Aleksej Kulbakov odlučio je da ne pokaže na penal.

U drugom poluvremenu, igrala se 68. minuta kada je nakon provjere VAR-a penal ipak dosuđen nakon što Mikel Krmenčik pao u šesnaestercu gostiju. Precizan sa bijele tačke bio je Stefan Švab. Konačan rezultat postavio je srpski reprezentativac Živković u sudijskoj nadoknadi (2:0).

U Tripoliju Asteras je dočekao šampiona Grčke ekipu Olimpijakos, a meč je završen 0:0. U prvom poluvremenu dominirali su gosti, dok domaći fudbaleri nisu uspjeli uputiti niti jedan šut. Zanimljivo je da u drugom poluvremenu viđena potpuno drugačija situacija u kojem su domaći dominirali, a Olimpijakos nije uspio da uputi udarac. Na kraju meč je završen bez golova.

U posljednjem meču dana AEK je slavio protiv Panatinaikosa u gostima sa 1:0. Bio je ovo direktan meč za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. U prvom poluvremenu ove utakmice nije bilo velikih prilika na obje strane, ali na startu drugog dijela u 50. minuti gosti su došli do gola. Strijelac je bio Petros Mantalos. U finišu utakmice u sudijskoj nadoknadi nakon provjere sa VAR sobom domaći su imali priliku izjednačiti sa bijele tačke, međutim nekadašnji napadač Mančester junajteda Federiko Makeda bio je neprecizan i tako je propustio da svom timu donese bod u nastavku sezone.