U polufinalu Kupa Francuske, Pari Sen Žermen je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca ukupnim rezultatom 8:7 pobijedio Monpelje.

Nakon regularnih 90 minuta, na semaforu je stajalo 2:2.

Ekipa iz glavnog grada Francuske je povela već u desetom minutu, a strijelac je na asistenciju Idrise Geja u desetom minutu bio Kilijan Mbape.

U samom finišu prvog poluvremena, Monpelje je stigao do izjednačenja preko Gaetana Labordea, koji je poslije sjajnog prodora zatresao mrežu Kejlora Navasa.

Mbape se u 50. minutu po drugi put upisao u listu strijelaca za 2:1, a konačan ishod regularnog dijela, 2:2, postavio je Endi Delor u 83. minutu.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, gdje su Parižani postigli šest, a Monpelje pet golova. U šestoj seriji, Solomon Sambia je bio neprecizan, a Mojze Kin je hladnokrvnom realizacijom donio slavlje izabranicima Maurisija Poketina.

“Svecima” će ovo biti 19. put da će igrati finale Kupa Francuske, čime su se izjednačili sa Olimpikom iz Marselja, a u samoj završnici ovog takmičenja su sedmi put zaredom, što je rekord države. Protivnik će im biti Monako ili GFA.