Fudbaleri Partizana savladali su u šestom kolu Superlige Srbije ekipu Kolubare rezultatom 4:0.

S obzirom na to da ekipu u četvrtak očekuje revanš meč plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferencija protiv portugalske Santa klare, trener Aleksandar Stanojević je očekivano malo promiješao karte, pa su se u timu našli Aleksandar Lutovac i Nikola Terzić.

Partizan je stigao do prednosti u 11. minutu nakon velike greške golmana Dejana Stanivukovića. Miloš Jojić je izveo slobodan slobodan udarac, Stanivuković je ispustio loptu koju je Lutovac glavom pospremio u mrežu.

Nikola Terzić je u 42. minutu duplirao prednost crno-bijelih nakon što je napravio pravi slalom kroz odbranu domaćeg tima i odličnim udarcem lijevom nogom matirao Stanivukovića.

Parni valjak” je i u nastavku nastavio da potpuno kontroliše utakmicu, a treći gol postigao je Rikardo Gomeš u 52. minutu nakon proigravanja Sejdube Sume.

Napadaču sa Zelenortskih ostrva trebalo je samo četiri minuta da se još jednom upiše u listu strijelaca, a ovaj put se našao u situaciji jedan na jedan sa Stanivukovićem i prizemnim udarcem u desni ugao povećao prednost crno-bijelih.

U narednom kolu Partizan će igrati protiv Radničkog iz Niša, dok će Kolubara na krov kod ekipe Voždovca.