Fudbaleri Partizana pobijedili su večeras na domaćem terenu ekipu Novog Pazara rezultatom 4:1 u 21. kolu Superlige Srbije.

Nakon neefikasnog prvog dijela i rezultata 0:0, dosta bolja igra domaćina u drugom poluvremenu. Partizan je poslije prvih 45 minuta imao više loptu u nogama, ali nije bilo konkretnih prilika.

Do prvog gola domaći dolaze u 54. minutu. Dupli pas su odigrali Lazar Marković i Filip Holender, a kapiten “crno-bijelih” je precizno smjestio loptu u mrežu gostiju za 1:0.

Blickrigom Beograđani dolaze do nova dva gola za tri minuta. Prvo je Bibras Natho u 61. minutu iz penala uduplao prednost, a Filip Holender je nakon asistencije Aleksandra Miljkovića povisio na 3:0.

Novi Pazar je stigao i da ublaži prednost Partizana u 76. minutu, a strijelac je glavom iz prekida bio Jovo Koljić.

Poslije deset minuta meča domaći fudbaleri su riješili pitanje pobjednika novim golom za 4:1. Nikola Štulić je centrirao u kazneni prostor Novog Pazara, a nespretno je reagovao igrač gostiju Nikola Vlajković, koji je loptu ubacio u sopstvenu mrežu.

Ovo je deseti trijumf u nizu za “crno-bijele“, a na toliko utakmica ove sezone poražen je Novi Pazar. U narednom kolu Partizan će gostovati kod ekipe Javora, dok će Novi Pazar dočekati na domaćem terenu Radnički iz Niša.