Partizan bez većih problema ostvario pobjedu protiv Proletera (VIDEO)

Fudbaleri Partizana savladali su u Novom Sadu ekipu Proletera sa 3:1 u 34. kolu Superlige Srbije.

Prvu priliku na meču imao je Filip Knežević kada je šutirao sa dvadeset metara, ali je to otišlo pored gola. Partizan ipak stiže do vođstva u 18. minutu kada je Miloš Jojić ubacio iz slobodnog udarca, a Svetozar Marković je bio najviši u skoku i matirao je protivničkog golmana za 1:0.

Tri minuta kasnije Aleksandar Miljković je došao u dobru priliku, no njegov šut sa desetak metara je odbranio golman Proletara. Nemanja Ivanović je na drugoj strani došao jedan na jedan sa golmanom, ali je poslao loptu pored gola. Pred sami kraj prvog poluvremena Jovan Ilić je pokušao izjednačiti, ipak i taj njegov šut je otišao pored gola.

Početak drugog poluvremena je bio malo sporiji, da bi prvu prliku imao Takuma Asano u 60. minutu kada je golman domaćih uspio da odbrani uz dosta muke. Partizan je udvostručio prednost u 76. minutu kada je Bibras Natho proigrao Lazara Markovića, a ovaj je uspio da matirao protivničkog golmana za 2:0.

Tri minuta kasnije nakon šuta jednog od igrača Proletera, Svetozar Marković je loše zakačio loptu i poslao je u svoju mrežu za 2:1. Ipak sve dileme oko pobjede riješio je Jojić kada je primio loptu od Natha i pogodio za konačnih 3:1 u 91. minutu

U narednom kolu Partizan dočekuje TSC, a Proleter gostuje Javoru.