Partizan bez većih problema prošao u osminu finala Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su na domaćem terenu ekipu Trajala iz Kruševca sa 3:0 u šesnaestini finala Kupa Srbije, a golove za pobjedu su postigli Kvinsi Menig i Marko Živković.

Igrači Partizana od samog starta su krenuli ofanzivno, a prvu priliku u šestom minutu nije iskoristio Lazar Marković kada je njegov šut izblokiran. Danilo Pantić je sljedeći zaprijetio u 12. minutu, ali je lopta otišla preko gola.

Nakon ubačaja Miloša Jojića u 24. minutu Kvinsi Menig se našao na pravom mjestu i bez većih problema je matirao protivničkog golmana za vođstvo Partizana od 1:0.

PARTIZAN TRAJAL 03

Pet minuta zatim u strijelce se upisao i Rikardo, no gol je poništen zbog prekršaja. Pred kraj prvog poluvremena Stefan Golubović je bio blizu izjednačenja, no spetljao se u ključnom trenutku i tako se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

Nije dugo trebalo u drugom poluvremenu igračima Partizana da osiguraju pobjedu u ovom duelu, Marković je dodao do Pantića koji je centrirao, a Menig je opet bio na pravom mjestu i donio je vođstvo svom timu od 2:0.

Saša Zdjelar je pokrenuo akciju u 67. minutu i sjajno je proigrao mladog Marka Živkovića koji je bio priseban i tako je postigao prvi gol u dresu Partizana, za 3:0.

Domaći fudbaleri su veoma iskusno priveli meč kraju i ostvarili plasman u narednu fazu takmičenja.