Partizan - Crvena zvezda 1:1 (KRAJ)

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde danas će odigrati 165. derbi koji obje ekipe dočekuju u veoma dobrom raspoloženju nakon pobjeda u evropskim takmičenjima.

Partizan trenutno ima dva boda više na tabeli u Superligi Srbije i eventualnom pobjedom bi stvorio zalihu od pet bodova, s druge strane tim Crvene zvezde želi u duelu s direktnim rivalom preuzme čelnu poziciju.

I Aleksandar Stanojević i Dejan Stanković su odlučili da u ovaj meč krenu sa po jednim napadačem, a sastavi su sljedeći:

Partizan: Popović – Miljković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (Holender od 87′) – Marković (Menig od 66′), Natho (Šćekić od 72′), Jović (Terzić od 66′)– Rikardo

Crvena zvezda: Borjan – Eraković (Gajić od 55′), Dragović, Degenek, Rodić – Sanogo (Stanić od 77′), Krstičić (Lazetić od 46′) – Ivanić (Falko od 72′), Kanga, Katai – Dioni

zvezda partizan kup 70015

Uživo:

94′ Kraj utakmice.

92′ Obje ekipe na kraju meča su veoma oprezne.

89′ Šćekić je došao u veoma dobru situaciju, međutim promašio je loptu u ključnom trenutku.

87′ Menig je imao dobru šansu i deset metara je poslao loptu pored gola. Kod Partizana Filip Holender je ušao umjesto Jojića.

83′ Gooooool!!!! Rodić je centrirao na drugu stativu, a Katai je skočio i glavom matirao golmana Partizana za 1:1.

82′ Nikola Terzić je sebi izgradio sjajnu poziciju i šutirao sa desne strane sa oko deset metara, no to je otišlo pored stative.

80′ Falko je ubacio iz slobodnog udarca, a Katai je glavom šutirao blizu gola.

77′ Četvrta promjena u Crvenoj zvezdi, Petar Stanić je ušao umjesto Sanoga.

72′ Ivanića je zamijenio Filipo Falko, a Aleksandar Šćekić je ušao umjesto Natha.

71′ Nakon što je Popović izbacio loptu, a Katai je šutirao pored gola.

69′ Katai je dodao do Kange koji je sa oko 25 metara šutirao pored gola.

66′ Kvinsi Menig i Nikola Terzić su ušli u igru umjesto Markovića i Jovića.

PARTIZAN ZVEZDA 48

64′ Nakon greške igrača Partizana malo je nedostajalo Lazetiću da dođe do lopte, ali je Popović bio brži.

61′ Jović je pronašao Rikarda na pet metara, a on je šutirao, umjesto da je dodao do slobodnog Uroševića i propustio je veliku priliku.

60′ Rikardo je dobio loptu na vrhu šesnaesterca, ipak taj pokušaj je otišao preko gola.

59′ Uslijedio je mirniji period utakmice.

55′ Milan Gajić je ušao u igru umjesto Erakovića.

55′ Kanga je zbog prekršaja nad Nathom dobio žuti karton.

53′ Lazetić je došao u priliku, no Urošević je izblokirao šut sa vrha šesnaesteraca.

49′ Nakon gužve u šesnaestercu Vujačić je šutirao glavom, a Borjan je to odbranio, nakon čega je Rikardo postigao gol, ali je on poništen zbog prekršaja nad Rodićem.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, a Marko Lazetić je ušao u igru umjesto Krstičića.

Natho

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Poslije centaršuta Gejlora Kange iz slobodnog udarca, Sanogo je šutirao pored stative.

44′ Nakon kornera Igor Vujačić je bio najviši u skoku i loptu je poslao preko gola.

44′ Slobodan Urošević je ušao u šesnaesterac i ubacio je u petarac, ipak to je Dragović uspio da izbaci u korner.

41′ Marković je okušao šut sa oko 20 metara, ali je to otišlo daleko od gola.

39′ Natho je opet došao u fenomenalnu šansu, no njegov šut sa oko deset metara izblokirao je Sanogo.

36′ Goooooool!!!! Natho je uzeo loptu na oko 25 metara i sa vrha šesnaesterca je postigao predivan pogodak za vođstvo Partizana od 1:0.

35′ Opet su domaći igrači preuzeli incijativu i pokušavaju izgraditi situaciju za gol.

30′ Milan Rodić je ubacio u šesnaesterac, a Katai je pogodio prečku sa sedam, osam metara.

partizan zvezda derbi 156026

29′ Opet su domaći igrači zaprijetili, no odbrana Crvene zvezde je tada otklonila opasnost.

26′ Partizan je trenutno imao incijativu, ali nisu opasnije zaprijetili ka protivničkom golu.

23′ Katai je ostavio loptu Ivaniću, a on je sa vrha šesnaesterca šutirao direktno u golmana Partizana.

21′ Partizan je imao korner, no Siniša Saničan je loše udario loptu glavom.

18′ Trenutno se igra najviše na sredini terena.

partizan zvezda derbi 155819

15′ Lazar Marković je ubacio u peterac, ali je Milan Borjan to izbacio.

12′ Rikardo je pokušao proći po lijevoj strani, no zaustavio ga je Aleksandar Dragović

11′ Bibras Natho je dodao loptu do Nemanje Jovića, ali mladi fudbaler nije stigao do nje.

10′ Katai je nakon kontre sa Mirkom Ivanićem šutirao daleko od gola.

6′ Seku Sanogo je pokušao sa nekih dvadesetak metara, ali je to otišlo daleko od gola.

5′ Nakon greške odbrane Partizana Lois Dioni je došao u veliku priliku, no Aleksandar Popović je dobro reagovao i odbranio šut.

3′ Na samom početku lopta je više u nogama fudbalera Crvene zvezde, a šuta Aleksandra Kataija lako je odbranio golman domaćih.

1′ Utakmica je počela.