Partizan jasan i konkretan na startu drugog dijela sezone, Jović postigao prvenac (VIDEO)

Partizan je u prvoj utakmici po nastavku sezone u Superligi Srbije savladao Napredak na svom stadionu rezultatom 3:0.

Meč je obilježio izlazak na teren Vladimira Stojkovića, koji je to učinio u dresu klupskog kolege Nemanje Stevanovića kojem nakon operacije ramena, slijedi duži oporavak.

Popravio je Partizan očigledno boljku iz prve polusezone, kada su se “crno-bijeli” tradicionalno mučili u prvih 45 minuta, a onda “jurili rezultat” u nastavku.

Ovaj put “Parni valjak” napravio je ogroman posao već u prvom poluvremenu. Najprije je nakon sjajne timske akcije u 13. minuti i asistencije petom Bibrasa Nathka, mladi Nemanja Jović postigao svoj debitantski gol u prvom timu Partizana.

Konkretniji je Partizan bio dosta u prvom poluvremenu i to je u 40. minuti iskoristio Filip Holender i postigao drugi gol za “crno-bijele“. Učinio je to na asistenciju Takume Asana i pokazao da je velika stvar za klub iz “Humske” njegov potpis i otkup ugovora.

Početak drugog poluvremena protekao je u nešto sporijem ritmu, a prvi su zaprijetili Kruševljani u 57. minuti, ali se Bojan Čečarić spetljao i upropastio potencijalnu dobru priliku za Napredak.

Ipak, nakon nekog vremena Partizan je ponovo uspostavio inicijativu i kontrolisao utakmicu. To se domaćima i isplatilo u 71. minuti kada je Sejduba Suma nakon prodora asistirao, a Lazar Marković loptu poslao u mrežu sa 11 metara. Prednost od tri gola “crno-bijelima” u tim trenucima donijela su dvojica rezervista.

Do kraja je pao tempo igre na obje strane. I jedni i drugi čekali su posljednji zvižduk sudije, nakon kojeg je rezultat na semaforu bio 3:0 za Partizan.