Partizan je u četvrtfinalu Kupa Srbije na svom stadionu savladao Voždovac rezultatom 4:0.

Domaći su bolje otvorili susret i već u trećoj minuti imali kolosalnu priliku kada odbijanac sa svega nekoliko metara u gol nije uspio pretvoriti Lazar Marković. Imao je dobru situaciju Filip Holender u osmoj, a potom i Takuma Asano u 12. minuti, međutim na semaforu je stajalo 0:0.

Crno-bijeli” su zasluženo stigli u prednost u 24. minuti. Nakon kornera lopta je stigla do Asana koji je šutirao iz prve, a lopta se od Aleksandra Šćekića odbila u gol.

Nastavile su se akcije Partizana kojim je Voždovac odolijevao sve do 32. minuti kada su gosti drugi put poklekli. Miloš Jojić je izveo odlično korner, a Igor Vujačić još bolje skočio i pogodio za 2:0.

Do kraja poluvremena domaći su čuvali loptu i pokušavali graditi akcije, dok Voždovac ni u jednom trenutku nije ugrozio gol Vladimira Stojkovića.

Nije se slika na terenu promijenila mnogo ni u drugom poluvremenu. Već u 53. minuti bilo je 3:0 za Partizan. Prošao je po desnoj strani Marković i uposlio Asana na peterac koji je vrlo lako postigao gol.

Svega tri minute kasnije “Crno-bijeli” su postigli i četvrti gol. Holender je šutirao, a Voždovac se samo na kratko odbranio pošto se lopta odbila do Bibrasa Nathka, a on rutinski pogodio za 4:0.

Nastavio je Partizan i nakon toga sa napadima, pa samo zahvaljujući golmanu gostiju “Zmajevi” nisu pretrpili teži poraz. Pred kraj meča Voždovac se malo “probudio” i imao nekoliko prilika, ali nisu uspjeli postići počasni pogodak.

U preostale dvije četvrtfinalne utakmice Kupa Srbije koje su odigrane danas pobijede su upisali Radnik protiv TSC-a nakon boljeg izvođena jedanaesteraca. U regularnom dijelu rezultat je bio 1:1.

Druga utakmica je pripala Vojvodini koja je u Subotici savladala Spartak rezultatom 2:1.