Partizan nakon penala izbacio Grafičara u Kupu Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Grafičara nakon bolje izvođenja penala sa 6:5 (1:1) u osmini finala Kupa Srbije.

Igor Duljaj je odlučio da u ovaj meč uđe s izmenjenim sastavom i to su gosti iskoristili i imali su nekoliko opasnih napada. Međutim prvo poluvrijeme je završilo bez golova.

Odmah u nastavku Duljaj je ubacio nekoliko standardnih igrača i Partizan je preuzeo incijativu. Ipak Ognjen Ajdar je uspio da u 64. minutu postigne predivan gol za 1:0.

Samo dva minuta kasnije Babakar Mbup je dobio drugi žuti karton i Grafičar je ostao s igračem manje. Nakon toga je krenula opšta ofanziva Partizana i onda je u 79. minutu Dušan Jovanović uspio da zatrese mrežu rivala za 1:1. Tako je ostalo i pristupilo se izvođenju penala.

Aleksandar Jovanović je u trećoj seriji odbranio penal Andriji Fratoviću, da bi Mateus Saldanja dao odlučujući gol za pobjedu i prolaz Partizana u narednu fazu.