Partizan pobjedom protiv Metalca najavio duel sa vječitim rivalom (VIDEO)

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Metalca na domaćem terenu rezultatom 3:0 u okviru 29. kola Superlige Srbije i tako najavili “Večiti derbi”.

Partizan je očekivano dobro ušao u ovaj susret. U osmoj minuti mogao je prvo Lazar Marković, pa onda i Sejduba Suma da postignu gol, međutim rezultat se nije promijenio. Šest minuta kasnije Marković je postigao gol, ali je glavni arbitar poništio pogodak zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao napadač domaćih.

Pred kraj prvog poluvremena defanzivac Metalca je nespretno startao na Markovića i sudija je pokazao na bijelu tačku. Smiren je ostao Suma koji je pogodio za vođstvo Partizana u ovoj utakmici.

Na startu drugog poluvremena nakon velike gređke loptu je oduzeo Miloš Jojić koji se našao u situaciji jedan na jedan i hladnokrvno je pogodio za dvostruku prednost domaće ekipe.

Samo četiri minute kasnije pitanje pobjednika je bilo riješeno. Marković je poslao sjajan šut sa desetak metara u gol gostiju i tako najavio miran finiš ovog meča.

Domaći su do kraja utakmice rutinski čuvali loptu u svom posjedu. Fudbaleri Metalca pokušavali su preko kontranapada da ugroze gol Partizana, ali nisu uspjevali u svojim ciljevima. Ovom pobjedom Partizan je najavio “Večiti derbi” protiv ekipe Crvene zvezde koji je na programu u srijedu od 18h.