Partizan je pobjedom protiv Vojvodine u polufinalu Kupa Srbije rezultatom 1:0 zakazao duel protiv Crvene zvezde u finalu.

Mogli su gosti u petoj minuti stići do prednosti kada je sa 25 metara šutirao Bibras Nathko. Lopta je djelovala da će biti lak plijen za Gorana Vukliša, ali mu je ona ispala iz ruke i skoro završila u mreži Vojvodine.

Posjed lopte koji je Partizan imao isplatio se u 11. minuti. “Crno-bijeli” su došli do prednosti tako što je Miloš Jojić izveo prekid, a Svetozar Marković sa penala glavom odlično šutirao i postigao pogodak.

Nastavio je Partizan da dominira igrom i u 25. minuti imao novu priliku. Ovaj put je Igor Vujačić najviše skočio nakon kornera, ali je lopta na putu do gola pogodila nekog od igrača Vojvodine i napustila granice terena. Kako se bližio kraj prvog poluvremena, tempo igre je počeo da opada, pa su na odmor igrači otišli sa rezultatom 1:0 za goste.

Vojvodina je u 51. minuti imala dobru situaciju kada je Miljan Vukadinović ubacio loptu u peterac, a Vladimir Stojković u posljednjem trenutku intervenisao.

Pet minuta kasnije je Partizan mogao postići drugi gol. Takuma Asano je krenuo u kontranapad i progirao Lazara Markovića, a ovaj pogodio samo spoljni dio mreže. Nakon sat vremena igre i udarca glavom Filipa Čovića, proslavio se golman “Crno-bijelih” Stojković.

Nakon toga uslijedio je blagi pritisak Vojvodine, ali je u 81. minuti Partizan imao veliku priliku kada je izblokiran Miloš Jojić, a u nastavku akcije je Marković šutirao pored gola.

Nije do kraja bilo izmjene rezultata, pa je Partizan minimalnim rezultatom plasirao se u finale Kupa Srbije gdje će igrati protiv Crvene zvezde koja je danas pobijedila Radnik iz Surdulice.