Partizan se s punim plijenom u džepu spustio sa krova

Fudbaleri Partizana, nakon šokantnog poraza u Talinu od Flore,  savladali su u 18. kolu Superlige Srbije ekipu Voždovca sa 3:0 i stigli do 16. pobjede u nacionalnom šampionatu.

Iako su od samog početka i jedni i drugi igrali vrlo agresivno, prva velika šansa viđena je u 36. minutu kada je Nemanja Milojević šutirao glavom, ali se zatresla stativa gola Partizana.

Prvi gol postignut je u 41. minutu kada je Kvinsi Menig iz vrlo teške pozicije opalio po lopti i uspio da matira nemoćnog Miloja Prekovića te se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću crno-bijelih.

Nakon pet minuta igre u nastavku Menig je lijepo proigrao Rikarda Gomeša koji je istrčao pred Prekovića i vrlo sigurno i rutinski poslao loptu u mrežu.

Sve dileme oko pitanja pobjednika riješene su u 55. minutu nakon što se loptu na rubu peterca odbila do Danila Pantića koji ju je bez problema proturio ispod golmana Voždovca.

Do kraja susreta treba pomenuti priliku u kojoj se našao Lazar Pavlović u 69. minuti ali je pogodio stativu, te šansu za Aleksandra Lutovca koji je u 77. minutu bio zamalo neprecizan.

U narednom kolu Partizan će na svom terenu igrati protiv Novog Pazara, dpok će Voždovac na noge Crvenoj zvezdi.