Partizan u drugom poluvremenu slomio otpor Metalca i upisao nova tri boda

U zaostalom meču petog kola Superlige Srbije, Partizan je na svom terenu savladao Metalac sa 3:1.

Beograđani su tako nakon 14. odigranih kola stigli do svog 40. boda i trenutno zauzimaju prvo mjesto na tabeli, sa osam bodova i utakmicom više od drugoplasirane Crvene zvezde.

Crno-bijeli su u vođstvo došli već u sedmom minutu, kada je iz prve prave prilike uz malo sreće precizan bio Rikardo Gomes.

Gosti iz Gornjeg Milanovca su u prvom poluvremenu bili veoma konkurentni, igrali su odlično, a to im se isplatilo u 29. minutu, kada su preko Filipa Stuparevića poravnali na 1:1 i tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Ipak, kvalitet Partizana je presudio u drugom dijelu. Bibras Natho je nakon jedanaesterca koji je dosuđen zbog greške golmana Filipa Antonijevića postigao gol za 2:1, a potom je 16 minuta kasnije postavio i konačan rezultat utakmice, 3:1.

U narednom kolu, izabranici Aleksandra Stanojevića će na svom terenu dočekati Čukarički, a Metalac će takođe biti domaćin protiv Napretka.