Partizanu jedno poluvrijeme dovoljno za plasman u finale Kupa Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su na domaćem terenu ekipu Vojvodine sa 2:1 u polufinalu Kupa Srbije.

Domaći igrači su stigli do vođstva već u četvrtom minutu kada je Rikardo postigao 35. gol ove sezone i tako je izjednačio rekord Mateje Kežmana. U nastavku su igrači Partizana imali nekoliko velikih prilika prije svih Lazar Marković i Bibras Natho koji su izlazili jedan na jedan s golman Emilom Rockovim, ali čuvar mreže Vojvodine reagovao sjajno u svim tim situacijama.

Kada nisu znali iz velikih prilika da postignu gol, onda je Kvinsi Menig u 43. minutu dao predivan pogodak kada je sa  lijeve strane sa vrha šesnaesterca je pogodio suprotnu stranu gola Rockova za 2:0.

Nade Vojvodini vratio je Dejan Zukić u 53. minutu kada je dobio loptu od Veljka Simića i lako je matirao Nemanju Stevanovića sa 2:1. I u nastavku igrači Partizana su dominirali i pokušavali da ranije riješe pitanje pobjednika, ali je rezultat ostao isti 2:1.

U drugom polufinalu sastaju se Crvena zvezda i Novi Pazar.