Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju ekipu Vojvodine sa 2:1 u 16. kolu Superlige Srbije, a gol i autogol je postigao Aleksandar Dragović, kao i Milan Pavkov.

Na samom početku utakmice nije bilo puno prilika, a Crvena zvezda je imala kontrolu na terenu i pokušavala je da stvori šansu za gol. Prva prilika došla je u 15. minutu kada je Milan Gajić ubacio u šesnaesterac, a Mirko Ivanić je šutirao pored gola. Ogromnu priliku u 27. minutu nije iskoristio Momčilo Mrkaić kada je dobio loptu na pet metara od gola, no šutnuo je pored stative.

Ipak u 31. minutu nakon što se lopta odbijala od nekoliko igrača Mirko Topić je šutirao i lopta je na putu ka golu zakačila Aleksandra Dragovića što je prevarilo Milana Borjana i Vojvodina je povela sa 1:0.

Dva minuta kasnije Crvene zvezda je došla u veliku šansu i to preko Milana Pavkova poslije centaršuta Milana Rodića, ali je golman domaćih to uspio da odbrani. Na samom kraju prvog poluvremena Petar Stanić je imao sjajnu šansu, ali sa nekih pet metara pogodio stativu i na pauzu se otišlo s rezultatom 1:0.

Pavkov, Pavkov i Dragović donijeli Crvenoj zvezdi preokret protiv Vojvodine

Čim se krenulo u drugom poluvremenu Pavkov je u 49. minutu postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda Aleksandra Kataija. Ipak u 53. minutu Stanić je ubacio u šesnaesterac, a Pavkov je bio najviši u skoku i matirao je golmana Vojvodine za 1:1.

Ubrzo je na drugoj strani u 59. minutu Veljko Simić zaprijetio, ali je taj šut sa oko deset metara otišao pored gola. Do potpunog preokreta gostujući fudbaleri su stigli samo tri minuta kasnije.

Ponovo je jedan centaršut završio u šesnaestercu, Seku Sanogo je udario glavom i ona se odbila do Dragovića koji je za razliku od meča sa Midtjilandom uspio da iskoristi svoju priliku i postigne gol za 2:1.

Vojvodina je nastavila da napada nakon primljenog gola, a Dušan Stevanović je 64. minutu šutirao, no Marko Gobeljić je uspio to da izbaci u korner. Do kraja meča nije bilo puno velikih prilika, a tim Dejana Stankovića je sačuvao tri boda i slavio sa 2:1.

U narednom kolu gostuje Mladosti u Lučanima, a Vojvodina gostuje Partizanu.