Pet golova u prvom poluvremenu i poraz Slobode od Vis Sim-Bau-a

Sloboda Tuzla je poražena u šestoj pripremnoj utakmici od Vis Sim-Baua rezultatom 3:2.

Utakmica je odigrana u Doboju, na pomoćnom stadionu Vis Sim-Baua. Sloboda je odlično otvorila ovaj susret i povela u desetoj minuti golom Saida Husejinovića. Ipak, domaći su već za sedam minuta preokrenuli rezultat i pogotkom Mirze Kovača poveli sa 2:1.

Saša Maksimović je uspio izjednačiti rezultat u 28. minuti, a pred kraj prvog poluvremena goleadu je nastavio Kovač za vođstvo Sim Bau-a 3:2.

Drugo poluvrijeme nije bilo tako efikasno i na isteku 90 minuta rezultat je ostao nepromijenjen.

Ovo je Slobodi bila šesta pripremna utakmica, a do prvenstva je još preostalo dvije sedmice. Vis Sim-Bau sa druge strane nastavak svog takmičenja očekuje početkom marta kada će se boriti za svoje ciljeve, a to je ulazak u Premijer ligu.