Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju ekipu Mladosti iz Lučana sa 5:1 u 17. kolu Superlige Srbije, a meč je obilježio Aleksandar Katai sa het-trikom.

Domaća ekipa iz Lučana stigla je do vođstva već u devetom minutu, kada je Milan Bojović pokupio jednu odbijenu loptu ispred Zorana Popovića i savladao ga za 1:0.

Napadala je Crvena zvezda i prvi je zaprijetio Aleksandar Katai par minuta kasnije, ali je golman domaćin sjajno reagovao i sačuvao je svoju mrežu. Dejan Stanković je ubrzo iz igre izveo Marka Gobeljića i Rišaira Živkovića, a ušli su Milan Gajić i El Fardu Ben. Zatim je u 19. minutu Njegoš Petrović istrčao sam ispred Ivana Kostića, koji je to odbranio nogom.

Gosti stižu do izjednačenja u 30. minutu kada je Katai dobio loptu u šesnaesteracu i sa manje od deset metara matirao protivničkog golmana za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena obje ekipe imale su po jednu dobru šansu, ali su odbrambeni igrači to na vrijeme zaustavili.

U drugom poluvremenu je krenula rapsodija Crvene zvezde, u 53. minutu Ben je ubacio u šesnaesterac, a tamo je Katai bio najviši u skoku i postigao je svoj drugi gol za 2:1.

Samo šest minuta kasnije Gejlor Kanga je bio sam na oko 20 metara od gola i to mu je bilo dovoljno da šutira, a golman Kostić nije imao nikakve šanse da zaustavi taj šut i na semaforu je upisan treći gol za Crvenu zvezdu.

Dva minuta kasnije sve dileme oko pobjednika riješio je Mirko Ivanić tako što je šutirao sa nekih iz šesnaesterca, golman je to odbranio, ali se lopta čudno zarotirala i završila je u mrežu Mladosti.

Svoj treći gol na meču, a peti Crvene zvezde dao je Katai u 65. minutu nakon kontre Gajića koji ga je pronašao na vrhu kaznenog prostora, a ovaj nije imao težak zadatak da opet zatrese mrežu protivnika.

Do kraja meča nije bilo puno uzbuđenja, šampion Srbije je i dalje napadao, ali nije postigao novi gol i duel je završen rezultatom 5:1.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Spartak, a Mladost Vojvodinu.