Petarda Danske u Kopenhagenu, velika pobjeda Škotske u Beču (VIDEO)

Večeras su odigrane tri utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u grupi F, a sigurnu pobjedu zabilježila je selekcija Danske. Farska Ostrva su savladala Moldaviju, a veoma važnu pobjedu ostvarila je i Škotska protiv Austrije.

Danaska je povela u 28. minutu pogotkom Jusufa Pulsena nakon odbijene lopte, a samo tri minuta kasnije Simon Kjer je glavom pogodio mrežu gostiju za dupliranje prednosti Danaca.

Andreas Skov Olsen
je pravom majstorijom iz 41. minuta odveo Dance na nedostižnih plus tri te se već znalo da će bodovi ostati u Kopenhagenu.

Na 4:0 povećao je Tomas Dilejni kada je u 58. minutu dobro reagovao i glavom matirao nemoćnog čuvara mreže Izraela. Konačnih 5:0 postavlja Andreas Kornelijus u nadoknadi vremena kada su svi očekivali da će Jens Striger Larsen šutirati direktno na gol.

Fudbaleri Škotske zabilježili su mnogo važnu pobjedu na gostovanju kod Austrije i još jednom dokazali da nisu bili slučajni učesnici prošlog Evropskog prvenstva.

Gol vrijedan tri boda i borbe za baraž djelo je Lindona Dajksa iz 30. minute kada je bio precizan iz jedanaesterca, a ispostavilo se da će to biti i konačan rezultat meča.

Škotska sada ima 11 bodova i sa Izraelom i Austrijom vodiće grčevitu borbu za drugo mjesto u grupi koje vodi u baraž.

U trećoj utakmici ove grupe Farska Ostrva su bila bolja od Moldavije sa 2:1 i tako osvojila svoj četvrti bod, dok je Moldavija ostala na samo jednom. Golove za Farane postigli su Klemint Olsen u 68.  i  Heini Vansdal u 72. minutu , dok je utješni gol za Moldavce postigao Nikola Milinčeanu u 84. minutu.