Petrić odbranio penal Rikardu, remi Partizana i Proletera

Fudbaleri Partizana i Proletera remizirali su 0:0 u 16. kolu Superlige Srbije, a heroj gostiju bio je golman Nikola Petrić pošto je odbranio penal Rikardu.

Prvu veliku šansu na meču imao je Marko Vukasović u petom minutu, no njegov šut je uspio da odbrani golman Partizana. Tim Aleksandra Stanojevića nakon toga je preuzeo potpunu kontrolu nad utkamicom i u 11. minutu Lazar Marković je sa oko 20 metara šutirao pored gola.

Marko Živković je napravio grešku u 27. minutu i lopta je stigla do Evandra koji je uputio udarac da vrha šesnaesterca, no Igor Vujačić je to izblokirao. Tri minuta kasnije nakon kornera Nemanja Miletić je bio najviši u skoku, no slabo je šutirao i golman Nikola Petrić je to odbranio. Do kraja poluvremena nije bilo više prilika, te se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Natho Bibras

U drugom poluvremenu igrači su imali dosta problema, jer se spustila velika magla, a Rikardo je prvi zaprijetio u u 52. minutu ali je šutnuo pored gola. Marković je u 59. minutu zatim zaprijetio sa 15 metara, ipak to je prošlo pored stative.

Ekipa Partizana je dobila penal u 63. minutu, Rikardo je preuzeo odgovornost jer je izašao Natho, a njegov šut je odbranio golman Petrić i ostalo je 0:0. Zatim su se redale prilike domaćina, a veliku je opet zaustavio Petrić poslije šuta Vujačića sa pet metara.

Do samog kraja utakmice igralo se u šesnaetercu Proletera, a Petrić je bio fenomenalan i čuvao je svoju mrežu.

U narednom kolu Partizan dočekuje ekipu Vojvodine, a Proleter dočekuje Voždovac.