Petrović: "Igrači su nakon tri sedmice dobili slobodno popodne i to se odmah odrazilo"

Olimpik je danas na pripremama savladao Leotar, a nakon meča trener “Vukova” Slavko Petrović iznio je svoje viđenje utakmice.

Igrači su juče dobili poslije tri sedmice slobodno popodne, i to se odmah odrazilo na njihovu svježinu. Mislim da smo totalno dominantni bili čitavu utakmicu. Mogli smo već i u prvom poluvremenu postići neki gol, ali ne mogu se sve šanse iskoristiti. U ovoj fazi priprema sigurno možemo biti zadovoljni pokazanim. Pobjeda od 2:0 je mogla i morala biti ubjedljivija, ali pobjedi se ne gleda toliko u zube i sa obzirom na stanje u kakvom su igrači, možemo biti zadovoljni” – istakao je Slavko Petrović.

Kako kaže iskusni stručnjak, u igri njegovog tima bilo je i dobrih i loših stvari.

Zadovoljan sam da su obje ekipe koje su igrale išle na visoki presing, stiskale su protivnika i to je dobro. Nisam bio zadovoljan našom kulturom fudbala jer je teren bio jako težak, strahovito grbav tako da je u pojedinim situacijama izgledalo kao da se igra sa ragbi loptom. To je sigurno prednost za ekipu koja se brani, a ekipi koja treba da odigra brz pas i da kontroliše loptu je to stvaralo probleme, no teren je jednostavno bio takav. Nismo iskoristili našu prednost u visini, kod prekida smo imali tri dobre šanse i to smo morali drugačije riješiti. Protivnik ima puno nižu ekipu od nas i to je jednostavno moralo doći do izražaja– dodao je trener Olimpika.

Sarajevska ekipa vratila se u Blagaj gdje je njihova baza u ovim zimskim pripremama, a u nastavku sezone će pokušati izboriti opstanak.