Fudbaleri Zrinjskog savladali su danas u Mostaru Leotar rezultatom 2:1 u pripremnoj utakmici pred start nove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je bio mnogo bolji rival tokom čitavog susreta, stvarao je veliki broj prilika, ali zahvaljujući što odbranama golmana Leotara što nepreciznosti fudbalera Zrinjskog, mreža Trebinjaca se zatresla samo dva puta.

Prvi gol za Zrinjski djelo je Marija Tičinovića u 54. minutu, da bi potom nepažnju Mostaraca iskoristio Dragan Ristić u 78. minutu meča.

Ipak, pobjedu domaćinu obezbijedio je Igor Savić u 85. minutu utakmice.

Na startu nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski će u prvom kolu igrati u gostima protiv Širokog Brijega, dok će Leotar, koji je dobio licencu za učešće u najvišem rangu bosanskohercegovačkog fudbala, u Bijeljini gostovati kod ekipe Radnika.