Fudbaleri Tuzla sitija i Veleža odigrali su neriješeno rezultatom 1:1 u utakmici 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine koja se igrala u Banovićima.

Domaći su bolje otvorili ovu utakmicu. Šanse u uvodnim minutama imali su preko Belmina Mešinovića i Adnana Džafića, ali nije bilo promjene rezultata. Nakon tih šansi Velež se razbudio i u 36. minuti ove utakmice Dejan Georgijević uputio je neodbranjiv udarac i doveo goste u prednost na ovoj utakmici.

U finišu utakmice Obren Cvijanović zamijenjen je zbog povrede a umjesto njega na teren je ušao Mehmed Ćosić. Na poluvrijeme se otišlo pri vođstvu gostiju od 1:0.

Na startu drugog dijela domaći su krenuli mnogo ofanzivnije što je ostavilo dosta prostora za kontranapade gostiju. U 58. minuti Brandao je izletio jedan na jedan sa golmanom Tuzla sitija Nevresom Fejzićem koji je sjajno reagovao i odbranio mu ovaj udarac.

U 76. minuti Slaviša Radović je srušio Petra Mišića, a glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku. Precizan je bio Vojo Ubiparip za izjednačenje na ovoj utakmici.

Nova dobra šansa za Velež bila je u 81. minuti kada je Radović je centrirao iz prekida, Dino Hasanović je pokušao glavom, ali lopta je otišla preko gola. Na kraju je završeno 1:1.

Narednu utakmicu Tuzla siti igra na “Gradskom stadionu” u Banjaluci protiv Borca, dok Velež dočekuje tuzlansku Slobodu.