Poljska izbjegla poraz u generalci s Islandom (VIDEO)

Rezultatom 2:2 završena je današnja prijateljska utakmica koju su odigrali Poljska i Island.

Do prve prilike na utakmici čekalo se do 20. minute, a onda je odličnu priliku da iz peterca zatrese mrežu propustio Islanđanin Birkir Bjarnason. Bila je to samo najava za ono što će se desiti četiri minuta poslije. Nakon ubačene lopte iz kornera Albert Gudmundson se najbolje snašao pred Vojćehom Ščesnijem i petom poslao loptu iza leđa poljskog golmana.

Puna tri minuta trajala je provjera regularnosti gola u VAR sobi, a na kraju je sudija pokazao na centar. Vođstvo Islanđana, međutim, nije dugo trajalo, a njega je u 34. minuti utakmice neutralizovao Pjotr Zjelinski. Vezni igrač Napolija natrčao je na povratnu loptu na vrhu peterca i bez problema je pospremio u mrežu.

Već u drugoj minuti drugog poluvremena Island je pokazao da su prekidi njihova najveća snaga. Gudmundur Torarinson je ubacio loptu pred gol, a nju je snažnim volej udarcem u same rašlje zakucao Bjarnason.

Iako na terenu oslabljeni, s obzirom na šest izvršenih izmjena, Poljaci su ipak u finišu meča uspjeli izbjeći poraz i tako s malo više optimizma pristupiti Evropskom prvenstvu. Kacper Kozlovski ubacio je loptu pred gol, a tamo se odlično snašao Karol Sviderski koji je pogodio za konačnih 2:2.

Poljaci će prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu odigrati 14. juna s Slovačkom, a poslije toga ih u grupi E očekuju dueli s Španijom i Švedskom.