Poljska Vels

Poljska je nakon preokreta savladala Vels na svom stadionu sa konačnih 2:1 u prvoj utakmici nove sezone Lige nacija.

Pred meč u Vroclavu je domaćin Poljska bila veliki favorit u utakmici grupe “A” Lige nacija protiv gostujućeg Velsa koji se na kraju pokazao kao tvrd orah.

Prvo poluvrijeme nam sem šanse Roberta Levandovskog iz 21. minute nije donijelo apsolutno nikakva uzbuđenja, te se na odmor otišlo sa rezultatom od 0:0.

Ipak, drugo poluvrijeme je donijelo jednu sasvim drugu priču. Naime, Vels je šokirao sve prisutne na stadionu u Vroclavu jer su došli u vođstvo sjajnim golom Džonatana Vilijamsa u 52. minutu.

Otpor Velsa domaćoj Poljskoj je trajao sve do 72. minute kada je Timoteuž Puhač poslao odlično loptu u šesnaesterac, a istu je u mrežu smjestio Jakub Kaminski.

Do pobjede je Poljska došla u 85. minutu kada se nakon greške defanzivca Velsa na pet metara od gola najbolje snašao igrač sa klupe, Karol Sviderski te svojim pogotkom obradovao navijače domaćeg tima.