Portugal - Francuska 2:2 (KRAJ)

Portugal i Mađarska od 21:00h na “Puškaš areni” igraju treći meč grupne faze Evropskog prvenstva.

Pred ovaj susret Portugal ima tri boda od pobjede protiv Mađarske u prvom kolu, dok je Francuska na jednom više sa pobjedom protiv Njemačke i remijem protiv Mađara.

Francuska je već osigurala plasman u osminu finala, dok je ostalo da se vidi sa kojeg mjesta, dok bi Portugal ispao samo u slučaju poraza sa četiri ili više golova razlike.

UŽIVO

90+5′ Kraj utakmice.

90′ Pet minuta nadoknade.

78′ Renato Sančez je napravio solo prodor, ali nije ušao u šansu jer su na vrijeme reagovali Francuzi i oduzeli mu loptu.

68′ Spasio je Patrisio Portugal u ovom trenutku. Šutirao je fenomenalno Pogba sa 25 metara, a Patrisio uz pomoć stative odbranio, a potom je odbranio i udarac Grizmana nakon odbijene lopte.

67′ Mbape je petom pokušao uposliti Benzemu, međutim u posljednjem trenutku je odbrana Portugala otklonila opasnost.

60′ GOOOL! Lopta u jednu stranu, Ljoris u drugu. Ronaldo je postigao novi gol sa bijele tačke.

59′ Još jedan penal. Kountea je lopta pogodila u ruku nakon što je Ronaldo pokušao centrirati. Nova prilika za Portugal da zabije s bijele tačke.

49′ Sjajno je Ronaldo ispratio jedan centaršut, skočio najviše, ali nije imao sreće jer je lopta otišla pored gola.

47′ GOOOOL! Pogba je brzo odigrao loptu do Benzeme, a napadač Real Madrida poslao loptu iza leđa Patrisija. Gledala se ova situacija zbog potencijalnog ofsajda, međutim u liniji je bio Benzema i sve je regularno.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

45+2′ GOOOOL! Karim Benzema je izjednačio rezultat na 1:1. Kao Ronaldo na drugoj strani, Benzema je vrlo sigurno realizovao jedanaesterac.

45′ Penal za Francusku. Pao je Kilijan Mbape u duelu sa Semedom, međutim ponovo će se gledati VAR.

37′ Varan je dugom lopta probao naći na drugoj stativi Antoana Grizmana koji je hvatao volej, međutim jako loše je to uradio i nije bilo opasnosti po gol Portugala.

34′ Žoao Mutinjo se namjestio na lijevu nogu i sa distance probao udarac, ali nije bio precizan.

31′ GOOOOL! Lagano je Ronaldo pospremio loptu u mrežu. Portugal vodi sa 1:0.

27′ Penal za Portugal. Ugo Ljoris je skrivio i dobio žuti karton. Prekršaj je bio nad Danilom, ali će se sigurno gledati VAR.

26′ Portugal ima više loptu u svom posjedu, ali se najveći dio igre odvija na sredini terena.

20′ Loše je reagovao Rafael Varan, odbio loptu glavom do Kristijana Ronalda, a on iz voleja neprecizno šutirao.

16′ Sjajnu šansu je sada imao Mbape koji je pokušao iz prve šutirati i prevariti Patrisija, koji je još jednom izašao kao uspješniji i duela njih dvojice.

10′ Pol Pogba je pokušao uposliti Kilijana Mbapea, ali je ispred njega istrčao Rui Patrisijo i pokupio loptu.

4′ Renato Sančez je probao svoj udarac sa distance, ali se okliznuo pri šutu i lopta je otišla nekontrolisano.

1′ Počela je utakmica.

SASTAVI

Portugal: Patrisijo – Guereiro, Pepe, Dijas, Semedo – Sančez, Danilo, Mutinjo – Žota, Ronaldo, Silva.

Mađarska: Ljoris – Ernandez, Kimpembe, Varan, Kounde – Kante, Pogba, Mbape, Grizman, Toliso – Benzema.