Portugal izvukao bod protiv Španije

Fudbaleri Španije i Portugala odigrali su neriješeno (1:1) u prvom kolu Lige nacija, u okviru A divizije.

Domaća ekipa Španije je dosta bolje otvorila ovaj susret, a nagrada za sjajnu igru je uslijedila u 25. minutu. Alvaro Morata se sjajno našao u šesnaestercu nakon centaršuta Pabla Sarabije, te je krasnim šutem pronašao put do mreže za 1:0.

Španci su bili konkretniji i u nastavku, ali nisu uspijevali da postignu pogodak. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0 u njihovu korist, a napadi su nastavljeni i u drugom poluvremenu. Međutim, za sve njihove propuste je uslijedila kazna u 82. minutu, kada je Rikardo Horta “zakucao” loptu u mrežu nakon asistencije Žoaa Kansela. Na kraju je konačan rezultat glasio 1:1.

Odigran je još jedan susret u okviru A divizije, a reprezentacija Češke je na svom terenu slavila sa 2:1 protiv Švajcarske.