U okviru grupe A Portugal je s 1:0 slavio protiv Azerbejdžana. Francuzi su na “Parku Prinčeva” igrali protiv Ukrajine, a konačni rezultat glasio je 1:1.

U grupi A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, pored pobjede Srbije nad Irskom, Portugalci su takođe slavili u Torinu protiv Azerbejdžana. Trenutak odluke desio se u 36. minuti kada je nakon nesporazuma Šakrudina Magomedaljeva i Maksima Medvedeva lopta završila u mreži gostujuće ekipe.

U grupi D su danas odigrane dvije utakmice, a nijedna ekipa nije uspjela upisati sva tri boda. Pored remija Bosne i Hercegovine s Finskom, istim rezultatom je završena i utakmica u Parizu, gdje je Francuska ugostila Ukrajinu.

Domaći su do prednosti došli u 19. minuti utakmice. Antoan Grizman je primio loptu na vrhu šesnaesterca odakle je fenomenalnim udarcem pogodio drugi ugao gola Georgija Buščana

Dvanaesti minut drugog dijela donio je izjednačenje, a ispostaviće se i konačan rezultat utakmice. Oleksandr Karavaev je dodao loptu Sergiju Sidročuku koji je iz prve šutirao ka golu Uga Ljorisa, a loptu je na putu ka francuskom golmanu zakačio Rafael Varan i promijenivši joj smjer zatresao vlastitu mrežu.

Bosna i Hercegovina je po osnovu abecede trenutno prvoplasirana ekipa grupe D, a isti broj bodova i gol razliku imaju Francuska, Ukrajina i Finska. Na čelu grupe A nalazi se Srbija, s istim brojem bodova i gol razlikom kao Portugal, ali uz veći broj postignutih golova.