U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru, Portugal je kao gost savladao Luksemburg, dok je Slovačka na svom terenu savladala Rusiju.

Luksemburg je sjajno otvorio susret i poveo protiv favorizovanog Portugala nakon pola sata igre i prvog udarca u okvir gola, a mreću gostiju je zatresao Žerson Rodrigez

Ipak, u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena i najboljem mogućem trenutku po Portugalce, Diogo Žota je izjednačio na 1:1. Fudbaler Liverpula je ponovo to učinio glavom, kao i dva puta protiv Srbije, iako je jedan od najnižih igrača na terenu.

Samo šest minuta u drugom poluvremenu je trajao rezultatski egal koji je u svojim rukama imao Luksemburg, pošto je Kristijano Ronaldo na asisnteciju Žoaa Kansela postigao gol za prednost Portugalaca.

Nakon toga Luksemburg nije imao šansu da se ponovo vrati u meč, a gosti su mogli i ubjedljivije pobijediti da su u nekoliko navrata bolje reagovali u završnici, ali su ipak do trećeg gola stigli u 80. minuti preko Žoaa Palhinjhe koji je postavio konačnih 3:1.

Srbija je u ovoj na vrhu sa istim brojem bodova kao i Portugal, ali sa nešto slabijom gol razlikom, dok su iza njih Irska, Luksemburg i Azerbejdžan.

Slovačka je na svom terenu savladala Rusiju rezultatom 2:1. Domaći su na poluvremenu imali prednost od 1:0, a do nje su došli u 36. minuti pogotkom defanzivca Intera Milana Škrinijara.

U 71. minuti Rusija je stigla do izjednačennja zahvaljujući dobro postavljenom Mariju Fernandešu do kojeg je stigao jedan odbijanac. Ipak, taj bod koji su Rusi imali u džepu je trajao samo tri minute, pošto je Robert Mak postigao drugi gol za Slovake i donio svom timu tri boda