Fudbaleri Portugala pobijedili su ekipu Izraela rezultatom 4:0 u posljednjoj pripremnoj utakmici pred Evropsko prvenstvo koje počinje za dva dana.

Utakmica je počela očekivano, a inicijativa je bila na strani reprezentacije Portugala. Uvodne dvije šanse imao je Diogo Žota koji je u 10. i 15. miuti šutirao pored gola. Kristijano Ronaldo mogao je do pogotka u 37. minuti kada je iz voleja gađao ravno u golmana Izraela Ofira Marcijana. U 40. minuti Ronaldo je izveo jedan od slobodnih udaraca koje svakako želi što prije zavoraviti.

U finišu prvog poluvremena Bruno Fernandeš je na asistenciju Žoaa Kansela načeo mrežu Izraela preciznim udarcem u lijevi donji ugao.

Dvije minute kasnije Fernandeš je uposlio Ronalda koji je razornim udarcem po sredini gola savladao golmana Izraela i obezbijedio mirniji odmor za svoju reprezentaciju.

U finišu utakmice Kanselo je povukao loptu sa desne strane i uputio prekrasan udarac lijevom nogom u dalji ugao i tako postigao fenomenalan pogodak za 3:0.

U posljednjoj minuti Fernandeš je “skinuo paučinu” sa lijevih rašlji izraelskog gola i postavio konačan rezultat 4:0 na ovom meču.

Portugal će 15. juna igrati svoju prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu i to protiv Mađarske.