Portugal ugasio snove Sjeverne Makedonije

Portugal je sa 2:0 na svom stadionu savladao Sjevernu Makedoniju te se kao pobjednik svoje baražne grupe kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Odlično je utakmicu otvorila Sjeverna Makedonija, pritiskala je zadnju liniju domaćina Portugala, igrala je hrabro, stvarala određen šanse, ali lopta nije htjela u gol.

Zato je Portugal došao do vođstva u 32. minutu i to nakon odlične asistencije Kristijana Ronalda koji je loptu provukao kroz noge odbrambenom igraču Sjeverne Makedonije, a ona je došla do Bruna Fernandeša koji je bio nemilosrdan pred golom protivnika.

Fernandeš je takođe postigao i gol odluke, tj. pogodak kojim je postavljen konačni rezultat od 2:0. Ovoga puta je on bio precizan u 65. minutu nakon dodavanja Dioga Žote.

Ova pobjeda je Portugala donijela još jedan nastup na Mundijalu za ovu reprezentaciju sa Pirinejskog poluostrva, a snovi o istom su ugašeni za mora se priznati hrabru selekciju Sjeverne Makedonije.