(KRAJ) Posušje - Leotar 1:0

Fudbaleri Posušja dočekuju ekipu Leotara u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a u prethodnom duelu ovih ekipe su remizirale 2:2.

Posušje trenutno zauzima 11. mjesto na tabeli sa 12 bodova, dok je Leotar osmi na tabeli sa 16 bodova. Treneri Stipe Balajić i Branislav Krunić odlučili su se za sljedeće sastave:

Posušje: Baćak – T. Barišić (Vukoja od 64′), Horić, J. Barišić, Krišto – Ilinković (Blagojević od 81′), Serdarušić, Landeka – Bešlić, Milanović (Lauš od 72′), L. Begić (D. Begić od 64′)

Leotar: R. Perišić – Čolić, Milović, Arsić, Prebiračević – M. Perišić, Bosančić, Sekulović, Todorović, Aćimović (Zečević od 12′) (Andrić od 64′) – Zec (Paranos od 64′)

Uživo:

94′ Kraj utakmice.

90′ Igraće se četiri minuta sudijske nadoknade.

86′ Goooool!!! Josip Barišić je postigao fenomenalan gol sa oko 30 metara iz slobodnog udarca za vođstvo Posušja od 1:0.

83′ Lauš je zaprijetio s desetak metara, ipak to je otišlo daleko od gola.

81′ U timu Posušja umjesto Ilinkovića ušao je Dario Blagojević.

77′ Ponovo je uslijedio mirniji period utakmice bez puno prlika.

258777938 5182508438431558 6457966365148583706 n
Foto FK Leotar

73′ Andrić je napravio prekršaj nad Begićem i za to je dobio žuti karton.

72′ Iz igre je izašao Milanović, a ušao Tino Blaž Lauš.

71′ Krišto je glavom šutirao sa nekih pet metara, no direktno u Rista Perišića.

69′ Vukoje je ubacio iz kornera, ali je Ilinković šutirao preko gola.

64′ Leotar je izvršio dvije izmjene izašli su Zečević i Asim Zec, a ušli su Stefan Paranos i Srđan Andrić. Na drugoj strani izašli su Luka Begić i Tomislav Barišić, a ušli su Zvonimir Vukoja i Dominik Begić.

62′ Posušje je krenulo ofanzivnije i u drugom poluvremenu i vidi se da je njima puno potrebnija pobjeda, dok gosti trenutno igraju na bod.

Leotar

58′ Josip Barišić je centrirao, a Tomislav Barišić nije stigao na vrijeme do lopte.

56′ Sada su igrači Leotara malo smirili igru i pokušavaju da prebace što dalje od svog gola.

52′ Posušje je povezalo čak tri kornera, a nakon jednog Dario Krišto je šutirao, no to je izblokirano.

51′ Miloš Sekulović je napravio težak prekršaj nad Slobodanom Milanovićem koji se ipak uspio vratiti u igru.

48′ Landeka je ponovo zaprijetio, ipak ni ovaj put nije bio precizan, te je ostalo 0:0.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

processed 073ea6dd 04a3 4119 a82b be2aa6bc1364 8hlFePgv

45+2′ Kraj prvog poluvremena.

45+1′ Barišić je ubacio u šesnaesterac, a tu je Begić glavom poslao loptu malo iznad prečke.

44′ Josip Barišić je ubacio, a Tomislav Barišić je glavom šutao preko gola.

42′ Opet bez puno dešavanja na terenu i igra koja se odvija na sredini terena.

39” Miloš Aćimović se vratio na stadion sa čalmom oko glave, a publika ga je pozdravila aplauzom.

38′ Barišić je prošao po lijevoj strani i ubacio, a Begić je glavom šutirao preko gola.

35′ Velika prilika za Posušje, nakon slobodnog udarca sa strane Ilinković je šutirao sa oko deset metara, no golman Leotara je to odbranio, pa je naletio Josip Barišić na loptu i poslao je pored gola.

34′ Nakon malo uzbuđenja, opet se igra umirila i većinom se sve dešava na sredini terena.

31′ Barišić je došao u novu priliku poslije centaršuta Silvija Ilinkovića, no to je izblokirano.

processed 8d577dbc db71 4f3b 987e d950fd7db121 XHkaG7mq

30′ Luka Begić je prošao po lijevoj strani i ubacio u šesnaesterac, međutim igrači Leotara su uspjeli izbaciti loptu.

27′ Opet se igra preselila na sredinu terena, s tim da je Posušje ta ekipa koja više ima želju da ide prema naprijed.

24′ Barišić je izveo slobodan udarac, ali se lopta odbija od jednog igrača Leotara u korner.

20′ Domaći igrači su tražili penal zbog igranja rukom, ali je sudija rekao da se igra nastavi.

19′ Nakon mirnijeg starta, igrači Posušja su krenuli ofanzivnije i više prijete ka golu Leotara.

1637496102585

15′ Landeka je opet zaprijetio sa oko 20 metara, taj šut je kao i prvi završio iznad gola.

12′ Zbog povrede Miloš Aćimović je morao već u 12. minutu napustiti igru, a umjesto njega je ušao Lazar Zečević

10′ Davor Landeka je uputio dobar šut sa oko 25 metara, no to je otišlo iznad prečke.

8′ Prva opasnost pred golom Leotara, Josip Barišić je ubacio u peterac, ali nijedan njegov saigrač nije zakačio loptu.

6′ I dalje bez puno dešavanja na terenu, obje ekipe ne žele ništa na početku da rizikuju.

3′ Na samom startu se igra mirnije i većinom na sredini terena.

1′ Utakmica je počela.