Posušje - Radnik 1:1 (KRAJ)

Fudbaleri Posušja dočekaće ekipu Radnika iz Bijeljine u devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, što će biti prvi meč bez Denisa Ćorića na klupi domaćih koji je dao otkaz nakon poraza od Rudara u Prijedoru.

U posljednjem meču ovih ekipa u Premijer ligi u Posušju 2006. godine slavio je domaćin sa 1:0, a Stipe Balajić koji neće voditi ekipu s klupe i Vlado Jagodić odredili su sastave za ovaj duel:

Posušje: Galić – Šuta, Krišto, Barišić, Lučić (Vukoja od 46′), Begić L. – Vranjić (Glavina od 67′), Bešlić, Serdarušić (Blagojević od 88′), Lauš (Ilinković od 78′) – Begić D. (Verunica od 78′)

Radnik: Hodžić – Vasić, Šubert, Ristanović, Urošević – Popara, Tahrić, Pantelić (Motika od 65′), Đurić (Todorov od 74′) – Gajić, Marković (Šarić od 74′)

Sudija na ovom meču je Benjamin Deljković.

Uživo:

94′ Kraj utakmice.

93′ Izbili su sukobi kod klupe Radnika, jer su igrači Posušja tražili penal zbog prekršaja nad Vukojom, koji je dobio žuti karton.

91′ Gooooooool!!!! Glavina je ubacio sa desne strane iz slobodnog udarca, a Begić je bio na pravom mjestu i donio je izjednačenje svom timu.

88′ Iz igre e izašao Serdarušić, a ušao je Dario Blagojević.

87′ Domaći igrači nisu iskoristili tu priliku i Radnik se opet odbranio.

85′ Nakon prekršaja nad Vukojom Posušje je dobilo slobodan udarac na oko 18 metara.

80′ Begić je ušao u šesnaesterac i njegov pokušaj je završio pored desne stative.

78′ Tino Blaž Lauš i Dominik Begić su napustili igru, a ušli su Silvio Ilinković i Mateo Verunica.

74′ Kod gostiju izašli su Marković i Đurić, a ušli su Kenan Šarić i Mile Todorov.

72′ Lauš je došao u dobru priliku, no njegov šut s 20 metara odlazi preko gola.

67′ U ekipi Posušja igru je napustio Marin Vranjić, a ušao je Jure Glavina.

posusje radnik2

65′ U ekipi Radnika izašao je Đorđe Pantelić, a ušao je Jovan Motika

64′ Došlo je do rasprave između igrača oba tima, pošto se jedan od fudbalera Radnika žalio na povredu, a domaćini su ubijeđeni da tako gosti kradu vrijeme.

62′ Hodžiću je dosta problema na meču zadao Vukoja, koji je ušao na startu drugog poluvremena, i golman gostiju je svaki put sjajno reagovao.

60′ Imao je Radnik slobodan udarac, no opet su napravili prekršaj kod protivničkog gola.

57′ Domaći tim napada svim silama i nakon gužve u šesnaestercu Luka Begić je glavom poslao loptu preko gola.

56′ Sjajnu priliku Vukoje izblokirao je jedan od igrača Radnika i tako je spriječio domaći tim da dođe do vođstva.

53′ Posušje je nastavilo s napadima i sada je Serdarušićev šut sa oko 20 metara prošao preko gola.

51′ Opet je Vukoje centrirao iz kornera, sada je golmanu Radnika ispala lopta, a zatim se on žalio na povredu.

50′ Vukoje je ubacio u šesnaesterac, a tamo je Begić glavom šutirao preko gola.

47′ Krenuo je Posušje ofanzivno, ipak gosti iz Bijeljine su u dva navrata bez većih problema odbranili svoj gol.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, kod domaćih je umjesto Luke Lučića ušao Zvonimir Vukoja

slika

45′ Završeno je prvo poluvrijeme, Radnik se nalazi na 45 minuta od prve pobjede u sezoni.

44′ Novi udarac Luke Begića, no kao i ranije golman gostiju je bio na pravom mjestu.

42′ Uslijedio je sada mirniji period utakmice.

38′ Tino Blaž Lauš je zaprijetio nakon kornera, ipak to je prošlo malo iznad prečke.

36′ Galić je ponovo sačuvao svoju mrežu, tako što je odbranio pokušaj jednog od igrača Radnika.

33′ Sada je na drugoj strani Luka Begić okušao svoju šut i to je Hodžić odbranio bez većih problema.

30′ Đorđe Pantelić je pokušao iz daljine, ipak Galić je sačuvao svoju mrežu.

27′ Igrači Radnika tražili su penal, no Deljković je samo pokazao da od toga nema ništa.

24′ Begić je opet pokušao da donese izjednačenje svom timu, ali je lopta otišla daleko preko gola.

20′ Velibor Đurić je izveo slobodan udarac sa desne strane, ali je Ivan Šubert napravio prekršaj.

17′ Sada su domaći igrači počeli napadati i Dominik Begić je šutirao kao golu protivnika, ipak Samed Hodžić je to uspio da odbrani.

14′ Igrači Posušja tražili su penal poslije prekršaja nad Josipom Serdarušićem, ali je sudija rekao da se igra nastavi.

13′ Nastavili su igrači iz Bijeljine sa napadima, opet je Marković zaprijetio, no Marko Galić je bio na pravom mjestu.

241318482 687322482230645 8233116423620177832 n

11′ Gooooool!!!!! Fudbaleri Radnika poveli su golom Bojana Markovića nakon greške odbrane Posušja.

10′ Balajić je prije dva dana preuzeo ekipu Posušja, ali neće predvoditi ekipu s klupe na ovom duelu.

6′ Bez većih dešavanja na početku utakmice.

1′ Utakmica je počela.