Posušje slavilo u Hadžićima, fantastičan pogodak Škrijelja nedovoljan za pobjedu TOŠK-a (VIDEO)

Dva zanimljiva meča odigrana su danas u okviru 22. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. Posušje je u Hadžićima savladalo Radnik s 1:0, a TOŠK je u posljednjim minutama ispustio prednost protiv Zvijezde.

Utakmicu u Hadžićima odigrali su Radnik i Posušje, a hercegovački tim je golom Josipa Serdarušića upisao važna tri boda kojim je potvrdio lidersku poziciju.

Dramatično je bilo u Tešnju, gdje je nakon prvog poluvremena bez golova sva akcija pripala drugom dijelu utakmice. Prvo je Danijel Ćulum isključen iz igre nakon što je zaradio drugi žuti karton, a potom su domaći stigli do prednosti fantastičnim pogotkom Sadika Škrijelja iz slobodnog udarca. Gosti iz Gradačca su izjednačili rezultat par minuta prije kraja, a tada je pogodio Nemanja Đekić i time postavio konačni rezultat utakmice.

Posušje je zadržalo prvu poziciju na tabeli, a prednost u odnosu na drugoplasirani TOŠK je sada narasla na osam bodova. Zvijezda sa četvrte pozicije zaostaje dva boda za ekipom iz Tešnja, dok je Radnik na devetom mjestu i nalazi se četiri boda daleko od zone ispadanja.