Fudbaleri Posušja dočekuju ekipu Tuzla sitija u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a prvi duel ovih ekipa u Tuzli završen je ubjedljivom pobjedom domaćina od 4:1.

Ekipi Tuzla sitija ovdje su bodovi veoma bitni ukoliko želi da nastavi šampionsku trku sa Zrinjskim, a Posušju je svaki bod bitan u borbi za opstanak. Treneri Stipe Balajić i Husref Musemić odredili su sljedeće sastave.

Posušje: Baćak – Lučić (Šuta od 74′), Krišto, J. Barišić, T. Barišić (Vukoja od 74′) – Milanović, Lauš (D. Begić od 58′), Serdarušić, Ramović (Landeka od 7′), Bešlić – Begić

Tuzla siti: Brajlović – Tomašević, Kobi, Čeliković, Efendić (Gavrić od 70′) – Dofo, Karjašević, M. Mehanović, Mešinović (Mišić od 46′), Džafić – Krpić (Brkić od 87)

Sudija: Miloš Gigović

Uživo:

94′ Kraj utakmice.

92′ Bez većih dešavanja na terenu.

87′ Goran Brkić je ušao umjesto Sulejmana Krpića.

86′ Luka Begić se našao sam na deset metara od gol, no veoma loše je šutirao i to je otišlo pored gola.

84′ Vukoja je šutirao sa vrha šesnaesterca, no Brajlović je bio na pravom mjestu.

82′ Goooooool!!!! Tuzla siti je došla do prve velike prilike i onda je Petar Mišić postigao predivan gol volejem sa oko 15 metara i zakucao je u mrežu domaćina za 1:1.

80′ Bez većih dešavanja na terenu, s tim da Tuzla siti pokušava da dođe do lopte čime bi stvorila šansu za izjednačenje.

Posušje, (KRAJ) Posušje – Tuzla siti 1:1

74′ Riad Šuta i Zvonimir Vukoja su zamijenili Lučića i Tomislava Barišića.

70′ Nebojša Gavrić je ušao umjesto  Efendića.

67′ Posušje nastavlja s napadima i ima dosta veću kontrolu nad utakmicom.

63′ Goooool!!! Milanović je krenuo po lijevoj strani i lopta je u ruku pogodila Samira Efendića, a sada je loptu uzeo Josip Serdarušić i on je zakucao u mrežu za vođstvo svog tima od 1:0.

58′ Dominik Begić je ušao umjesto Tina-Blaž Lauša.

57′ Mehanović se žalio na povredu nakon duela sa Darijom Krištom.

53′ Posušje na startu drugog poluvremena ima incijativu.

49′ Nemanja Tomašević je dobio direktan udarac loptom u glavu i morala mu se ukazati ljekarska pomoć.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, a umjesto Mešinovića u igru je ušao Petar Mišić.

45′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Mešinović je prošao po lijevoj strani i okušao je šut sa oko 15 metara, ali je to bilo izblokirano.

42′ Čeliković je nakon novog faula nad Begićem dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i Tuzla siti će nastaviti meč s igračem manje.

40′ Posušje nakon promašenog penala nastavlja s napadima.

35′ Jasmin Čeliković je napravio prekršaj nad Lukom Begićem, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Luka Lučić, a Bakir Brajlović mu je odbranio penal.

32′ U dosadašnjem dijelu meča nije bilo puno prilika i većinom se igra na sredini terena.

29′ Opet fudbaleri Tuzla sitija imaju veću incijativu i kontrolu na terenu.

26′ Sudija Miloš Gigović je upozorio igrače i stručni štab Tuzla sitija na klupi da smire sa reakcijama.

22′ Prve varnice na terenu nakon duela Barišića i Belmina Mešinovića koji je dobio žuti karton.

21′ Nakon pritiska domaćina, opet se igra preselila na sredinu terena.

17′ Barišić je sada došao u priliku, no pogodio je spoljni dio mreže šutem sa oko deset metara.

15′ Luka Begić je ubacio u šesnaesterac, a Tomislav Barišić je promašio čitavu loptu i tako je propala prilika domaćina.

14′ Mirzad Mehanović je šutirao sa oko 20 metara, no to je otišlo daleko od gola.

11′ Trenutno se igra većinom na sredini terena i Posušje se oslobodilo početkog pritiska gostiju.

7′ Ramović nije mogao nastaviti meč i umjesto njega je ušao Davor Landeka.

6′ Huso Karjašević je prvi igrač na meču koji je dobio žuti karton.

5′ Na samom startu utakmice igrači Tuzla sitija su ti koji više napadaju.

2′ Već na početku meča Sinan Ramović se požalio na povredu ramena.

1′ Utakmica je počela.