Fudbalske reprezentacije Meksika i Hondurasa izborili su plasman na Olimpijske igre u Tokio pobjedama nad Kanadom i Sjedinjenim Američkim Državama.

Posljednji kvalifikacioni turnir za Igre donio je malo iznenađenje, pošto je Honduras sa 2:1 bio bolji od Amerike. Poveli su golom Huana Obregona u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a na 2:0 je povećao Luis Enrike Palma u 47. minutu, dok je počasni gol za rivala dao Džekson Jueil. Ovo je drugo veliko uzastopno takmičenje koje propuštaju Sjedinjene Američke Države nakon Svjetskog prvenstva 2018. godine u Rusiji.

U meču između Meksika i Kanade slavili su Meksikanci Karlosa Antune u 57. minutu i Johana Vaskeza u 64. minutu.

Žrijeb je na programu 21. aprila, a ostali učesnici su: Japan, Francuska, Njemačka, Rumunija, Španija, Novi Zeland, Egipat, Obala Slonovače, Južna Afrika, Australija, Saudijska Arabija, Južna Koreja, Argentina i Brazil.