U prvom kolu Superlige Srbije, Partizan je na novosadskom “Karađorđu” rutinski pobijedio Proleter sa 4:0. Na taj način, crno-bijeli su izbili na vrh tabele i velike su šanse da će tamo ostati i po završetkom uvodnog kola domaćeg šampionata.

Prelijep pogodak Rikarda Gomeša za 2:0 i veliko nevrijeme su obilježili Partizanovo otvaranje nove sezone. U jednom momentu početkom drugog poluvrijemena, činilo se da bi sudija Aleksandar Živković mogao prekinuti susret, međutim to se nije desilo.

Proleter je večeras bolje počeo, Andrija Kaluđerović je imao dvije solidne prilike u trećoj i četvrtoj minuti, međutim Vladimir Stojković je bio pribran. Inicijativa domaćih je trajala svega devet minuta kada je Danilo Pantić poslao odličnu loptu, a Rikardo Gomeš bez ikakvih problema matirao Nikolu Petrića za 1:0.

Nisu stigli domaći ni da se priberu, a na semaforu je pisalo 2:0 za Partizan. Ponovo je Gomeš bio strijelac, samo je ovaj put reprezentativac Kape Verdea odličnom fintom izbacio dvojicu defanzivaca, da bi potom uputio prekrasan udarac sa preko 20 metara koji je završio u rašljama Petrićevog gola.

Nastavio je Partizan da dominira terenom, a grogiranog protivnika je dotukao Slobodan Urošević u 22. minutu. Nakon što je pokušaj Miloša Jojića u 21. minutu zaustavio Petrić, poslije kornera koji je uslijedio, lijevi bek crno-bijelih je pogodio glavom, a asistirao je mladi Nemanja Jović.

Nekadašnji igrač Borusije Dortmunda i Kelna možda nije uspio da se upiše u strijelce u 21. minutu, ali to je učinio sedam minuta kasnije. Partizan je iznudio slobodan udarac sa 18 metara udaljenosti od gola Proletera, a Jojić je po zemlji odlično gađao i tako povećao na 4:0.

U drugom poluvremenu, Partizan je imao malo veći posjed lopte i terensku incijativu, međutim uslijed velikog pljuska koji je pogodio Novi Sad, nije bilo moguće razviti igru na bilo koji način, te je postojala mogućnost da sudija Živković prekine meč, ali to nije učinio.

Kiša je oslabila u drugoj polovini drugog poluvremena, te je susret okončan rezultatom 4:0 u korist crno-bijelih. Marko Milovanović je zatresao mrežu Proletera u 83. minutu, ali zbog ofsajda gol je poništen.

Partizan je ovom pobjedom na najbolji mogući način otvorio novi šampionat Srbije, te se trenutno nalazi na prvoj poziciji. U drugom kolu, izabranici Aleksandra Stanojevića će igrati protiv Vojvodine u Novom Sadu, dok Proleter putuje na gostovanje Voždovcu.