Propusti Bosne i Hercegovine na kornerima koji su koštali mlade Zmajeve poraza (VIDEO)

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Italije u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 2:1.

Korneri su u prvom poluvremenu bili kobni za “Zmajeve“. Italija je prvo u prednost došla u 19. minuti kada je nakon kornera Sandra Tonalija najviše skočio Kaleb Okoli i matirao Sergeja Ćetkovića.

Osam minuta kasnije Italijani su udvostručili predonost. Ponovo je Tonali dobro izveo korner, a Andrija Drljo je ispustio Emanuela Vinjata na drugoj stativi koji je pogodio za 2:0.

U 79. minuti mladi “Zmajevi” su stigli do gola i uveli meč u neizvjesnost. Stigla je lopta do Adriana Barišića koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao snažno ispod prečke Italijana. Ipak, pored nekoliko prilika za Bosnu i Hercegovinu rezultat je ostao 2:1.

Bosna i Hercegovina u sljedećem kolu gostuje Kazahstanu, dok će Italija igrati protiv Švedske.