Bešagić

Danas je odigrano sedam utakmica petog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

U Orašju na stadionu “Goal” domaće Orašje dočekalo Budućnost iz Banovića.

Gosti su na idealan način otvorili susret, pošto je već u prvom napadu Eldin Trumić iskoristio dobru akciju Budućnosti i doveo svoj tim u prednost. Nije to domaće poremitilo, pošto su u 15. minuti uspjeli da izjednače golom nakon kornera.

Orašje je do potpunog preokreta stiglo u 60. minuti, pošto je kapiten domaćih Marko Prgić postigao gol sa bijele tačke. Uspjela je Budućnost do kraja ipak da dođe do izjednačenja i jako vrijednog boda, pošto je pet minuta prije kraja Edib Husić zatresao mrežu Orašja.

Igman, Prva liga FBiH: Bešagić odveo Igman na vrh tabele, sedam golova u Srebreniku i veliki preokret Gradine

Tomislav je na svom terenu dočekao GOŠK.

Neizvjesno je bilo u Tomislavgradu u prvom poluvremenu, a tek pred kraj gosti iz Gabele uspjeli su da stignu do vođstva. Josip Šantić je dočekao povratnu loptu unutar šesnaesterca domaćih, te matirao golmana Tomislava.

U drugom dijelu Tomislav je pokušao da dođe do izjednačenja i eventualnog boda, međutim odbranio se GOŠK i upisao nova tri boda.

via GIPHY

Derbi kola odigran je u Konjicu, gdje je lider na tabeli Igman dočekao Sim Bau.

Susret je opravdao taj epitet, a sa golovima je počelo u 38. minuti. Senad Kašić je prošao po lijevoj strani i ubacio u peterac, a jedan od defanzivaca Sim Bau-a skrenuo loptu u sopstvenu mrežu.

via GIPHY

Ipak, do kraja poluvremena gosti iz Kosove su uspjeli da dođu do izjednačenja. Matirali su gosti Igman u dva poteza, a nakon slabije reakcije odbrane Igmana, sam na golmana je izašao Velid Šehić i postigao pogodak.

Nakon samo tri minute igre u drugom poluvremenu, Igman je ponovo stigao do prednosti. Armin Bešagić je napravio sjajan solo prodor i sam završio akciju domaćih.

Igman je do kraja meča sačuvao prednost, a samim tim i prvo mjesto na tabeli, pošto sada imaju tri boda više od TOŠK-a, koji ima utakmicu manje.

via GIPHY

Svi rezultati petog kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine:

• Orašje – Budućnost 2:2 (Prgić 60′;Trumić 1′, Husić 85′)
  • Tomislav – GOŠK 0:1 (Šantić 44′)
  • Igman – Sim Bau 2:1 (Ag. 38′, Bešagić 48′, Šehić 44′)
  • Rudar – Zvijezda 1:0 (Kobilica 40′)
  • Jedinstvo – Bratstvo 0:3 (Poturalić 52′, Aletić 56′)
  • Radnik – Travnik 0:0
  • Gradina – Mladost 4:3 (Mehmedović 72′, Dedić 55′, 72′, Šabić 89′; Grahovac 7′, Dedić 45′)