Ekipa GOŠK-a trijumfovala je u Gabeli protiv Sim Baua sa 2:0, dok je TOŠK bio bolji u Tešnju od ekipe Tomislava sa 3:1 u 15. kolu Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine.

Igrači GOŠK-a iz Gabele ostvarili su pobjedu nad timom Sim Baua od 2:0 i tako su došli do titule jesenjeg prvaka. Do vođstva su stigli u 57. minutu zahvaljujući golom Nermina Hajdarevića i imali su kontrolu nad igrom, da bi sve dileme oko pobjednika riješio Salko Jazvin u 80. minutu.

Igrači TOŠK-a veoma sigurnom igrom ostvarili su pobjedu nad timom Tomislava sa 3:1, a prvi gol na meču postigao je Ajdin Mujagić u 45. minutu. Veoma brzo su odgovorili gosti i to u sudijskoj nadoknadi Leo Janković je uspio da izjednači na 1:1.

Novo vođstvo domaćem timu donio je Selmir Mahmutović golom u 74. minutu sa bijele tačke, a samo tri minuta kasnije isti igrač je na asistenciju Irmana Sejmenovića postigao još jedan gol za konačnih 3:1.