Odigrano je prvih šest susreta 15. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a najzanimljivije je bilo u Goraždu gdje je istoimeni domaćin remizirao rezultatom 1:1 s Igmanom, kao i u Gračanici gdje je Bratstvo sa 2:0 savladalo Budućnost.

Goražde je danas ugostilu lidera na tabeli Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine Igman iz Konjica, a meč je završen bez pobjednika, rezultatom 1:1. Već u desetoj minuti Vernes Islamagić je doveo domaćina do prednosti, a samo dvije minute poslije gosti su izjednačili preko

Furiozan početak ipak nije donio golgeterski raspoložene ekipe u preostalom dijelu utakmice. Ekipa iz Konjica bila je dominantnija većim dijelom utakmice, ali ozbiljne prilike, kao i promjene rezultata su izostale.

Igman, Prva liga FBiH: Igman se pokliznuo u Goraždu, Bratstvo preskočilo Budućnost

U derbiju kola Brastvo je na domaćem terenu u Gračanici rezultatom 2:0 savladalo Budućnost i time bodovno izjednačilo prva tri pratioca liderskog dvojca na tabeli.

Domaći sastav je poveo golom Mahira Kujundžića u nadoknadi vremena prvog dijela igre, a konačnih 2:0 preciznim udarcem sa bijele tačke postavio je Maid Jaganjac 20 minuta prije kraja

Ostali rezultati:

• Gradina – Jedinstvo 3:0 (Mehmedović, Andrić 43′ Mikić 58′)
  • Radnik – Zvijezda 0:1 (Fačić 45′)
  • Mladost – Orašje 0:2 (Janjić 24′, Augustinović 90′)
  • Travnik – Rudar 3:3 (Fazlić 58′, Torlak 65′, Sijamija 85′; Gačan 30′, Bulut 54′, Džafić 90′)

Igman je današnjim remijem otvorio šansu GOŠK-u da u slučaju pobjede nad Sim-bauom preuzme prvo mjesto na tabeli, dok se Bratstvo bodovno izjednačilo sa TOŠK-om i Budućnosti.